Lepšiu masáž nedostanete

Ajurvédsky lekár

Ayurvédsky špecialista Robin Raju pochádza z indického štátu Kerala, ktorý sa nachádza na juhu Indie, kde ma ajurvéda korene. „Európania často chodia za ajurvédou do Keraly. V tejto provincii je veľa ajurvédskych univerzít, tradičných nemocníc, centier a bylinkových lekární," spresnil Robin.

 

Študoval Ayurvedic Medicine & Surgery na Rajiv Gandhi University of Health Science v Bangalore a svoje klinické a praktické skúsenosti získal na Karnataka Ayurveda Medical College, ďalej v klinike zameranej na športovú medicínu, rehabilitácie a výživu a v ďalších ajurvédskych centrách v Kerale.

 

Po vyštudovaní zameral svoju prax, na ajurvédske konzultácie, koordinovanie ajurvédskych procedúr a terapií. Profesne viedol prezentácie a semináre zamerané na rôzne aspekty Ajurvédy a zdravého životného štýlu. Má praktické skúsenosti s aplikáciou Ajurvédy na šport a výživu športovcov. Rovnako získal cenné skúsenosti vo fyzioterapii a praktizovaní Panchakarmy. Prispieva do časopisov a prezentuje Ajurvédu aj v televíznych programoch.

Konzultácia s ajurvédskym špecialistom trvá približne 45-60 minút, cena 1 konzultácie je 60 € a je zložená z niekoľkých častí.

1. Najprv ajurvédsky špecialista s vami vedie dlhší rozhovor, kde sa pýta na váš zdravotný stav a zdravotné problémy, ktoré vás trápia. Rozhovor ide často až do hĺbky vášho života, pretože na odhalenie skutočnej príčiny môže mať vplyv množstvo faktorov, o ktorých ste doposiaľ ani netušili, resp. ste ich nemuseli spájať s ochorením, ktoré vás trápi.

 ::

2. Vyšetrenie spočíva v tom, že náš špecialista pomocou ajurvédskej diagnostiky  (puls, krvný tlak, diagnostika chrbite, atď) zistí dôvod nerovnováhy v organizme, ktorá može viesť k ochoreniu.

3. Pri diagnostike je v prvom rade potrebné určiť, aký typ ste. Podľa ajurvédy sa ľudia delia do 3 skupín. Ide o tzv. dóše. Pokiaľ tie nie sú v celkovej harmónii, nastáva v tele i v duši problém. Ajurvéda pozná 3 dóše - Vatha, Pitta a Kapha. Už aj toto "zadelenie" je zdrojom hľadania problému, avšak pristupuje ku každému klientovi individuálne. Po vstupnej konzultácii vám ajurvédsky špecialista navrhne postup, ktorým môže dostať organizmus do rovnováhy. 

 

Ajurvéda je to 5000 rokov stará medicína, ktorá kladie dôraz na prevenciu a od r. 1982 je uznaná WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)  ako prírodný medicínsky systém, a ktorá má okrem iného aj dokonale zvládnutú farmakológiu potravín. 

 

Návštevu u Dr. Robin Raju si môžete objednať na našej recepcii na tel. č. Tel: 0948 822 499, 02/44464096 od 13:00

Konzultácie prebiehajú zväčša vo štvrtok od 9:00, ale môžete si dohodnúť aj individuálny termín.

 

 

 

 

 


Copyright AIMI,s.r.o. © 2013. All Rights Reserved.