Táto špecifická masáž vychádza z tradičnej Čínskej, Thajskej a Indickej masáže, do ktorej sa zakomponúva aj nemalá časť aromaterapie. Keďže sa tu prevažne pracuje s liečivými olejmi a olejmi z liečivých bylín, ovplyvňujeme nielen fyzické, ale aj duševné a energetické danosti a nedostatky v ľudskom tele. Pri orientálnej olejovej masáži, keď máme v rukách chodidlo človeka, ako by sme držali alebo nazerali do jeho duše a liečime, (pomáhame alebo odstraňujeme), nielen jeho vonkajšie bolesti, trápenia a nedostatky, ale aj jeho skryté a nevypovedané trápenia a poruchy. Mnohokrát si ani neuvedomujeme iné možnosti, spojitosti a príčiny vo svojom tele a okolo seba. Nie je zlé a škodlivé len to, čo vchádza do nás, ale najmä to, čo z nás vychádza a čo vysielame a šírime my do svojho bytostného priestoru. Po dobrej orientálnej masáži chodidiel sa cítime uvoľnení, odľahčení a vyrovnaní. Odišlo veľa zlého z nášho tela a aj duše, čo tvorí jednu nerozdielnu súčasť a spojitosť. Na chodidle pomocou liečenia a pôsobenia šikovných rúk, kolíčka a oleja, vieme odstrániť a napraviť riadenie a funkciu mnohých skrytých pochodov a prúdení energii z a do tela. Na chodidle a celom tele sa okrem reflexných plôšok nachádzajú aj body našich čakier, sú to psychické centrá v tele, ktoré sú neustále aktívne bez toho, že by sme si to uvedomovali. Prechádza nimi energia, ktorá ovplyvňuje ľudskú psychiku. Moderná biológia vysvetľuje ich pôsobenie ako chemické zmeny spôsobené endokrinnými žľazami, ktorých sekréty sa priamo a neustále vyplavujú do krvného obehu. Filozofovia východu pripisovali tieto zmeny piatim základným elementom – Zemi, Vode, Ohňu, Vzduchu a Éteru. Ľudské telo je schopné seba vyjadrovania a realizovania pravdy za hranicou oblasti, ktorú sme schopní vnímať svojimi zmyslami. Pomocou pamäte, intuície a predstavivosti je ľudský organizmus schopný pochopiť a porozumieť prírodným zákonom a môže tieto danosti využívať vo svoj prospech, vývoj a rast. Myslením si môžeme pomáhať aj k fyzickému zdraviu.

Ako si môžeme pomôcť od negatívnych emócií?

„Každá choroba je zlá myšlienka. K zdraviu potrebujeme len jedno: správne myslieť.“

Čínska tradičná medicínska teória tvrdí, že každá emócia je spojená s niektorým konkrétnym orgánom, a preto emócia môže mať vplyv na funkciu tohto orgánu, ako aj jeho meridián.

Strach patrí k najškodlivejším negatívnym emóciám. Pôsobí na obličky a ich meridián.

Strach je súhrnom nepríjemných pocitov, počnúc hanblivosťou až po neurčité stavy úzkosti, charakteristické pre ľudí, ktorí stratili vieru vo vlastné schopnosti vysporiadať sa so svetom. Typickým fyzickým prejavom strachu je búšenie srdca, sucho v ústach, potenie dlaní, niekedy i pocit ochrnutia, slabosť, závraty, pomočovanie u malých detí a iné. Vysiľujúce účinky neodbytného strachu môžeme odstrániť vôňou, ktorá má vplyv na náladu a obsahuje vhodné esenciálne oleje. Esenciálne oleje dokážu pozitívne ovplyvniť naše negatívne emócie, pretože majú dvojaký účinok. Ako náhle zacítime olej s príjemnou vôňou, naša myseľ sa upokojí a v tom istom okamihu, keď olej zacítime, prebieha v tele fyziologická reakcia.

Ak trpíte strachom často – vyskúšajte cyklus aromaterapeutických masáží. Masáže sú zamerané predovšetkým na oblasť hrudníka, krku, ramien, aby sa odstránilo permanentné napätie, spôsobené opakovaným strachom. Dôležitou ďalšou oblasťou na masírovanie je brucho, pretože ním podporíme hlboké dýchanie.

Hnev je ničivá negatívna emócia. Dokonca aj chvíľková zlosť môže mať zničujúci dopad na zdravie rozhnevaného človeka, ako aj na ľudí v jeho okolí. Hnev spôsobuje prebytok energie pečene a vyvoláva vysoký krvný tlak, bolesti hlavy a závrate. Má veľmi silné deštrukčné vplyvy na ľudský organizmus. Dokáže priviesť niektorých jedincov až do stavu nepríčetnosti, šialenstva a je príčinou mnohých vážnych zdravotných problémov. Mali by sme dokázať hnev ovládnuť, upokojiť sa pomocou tolerancie a vľúdnosti aj keď to vôbec nie je jednoduché.

Medzi esenciálne oleje, ktoré pomôžu zvládnuť hnev patrí pravý harmanček. Chladivý účinok modrého azulénu, ktorý harmanček obsahuje, upokojuje horúčosť vzplanúceho hnevu.

Žiaľ patrí k najničivejším negatívnym emóciám. Veľmi nebezpečný je v prípade smrti blízkeho človeka. Smútok oslabuje energiu pľúc a srdca, môže viesť k pocitu úzkosti.

Viac, než čokoľvek iné, pri prekonávaní žiaľu, pomôže cielená starostlivosť aromaterapeuta. Šetrná celotelová masáž je vynikajúcim balzamom na ubolenú smutnú dušu.

Medzi účinky orientálnej masáže patrí aj dobrý pocit z fyzickej úľavy z psychického uvoľnenia a odstránenia negatívnych javov a pocitov. Predsa ubolený a zle sa cítiaci človek nemôže do svojho okolia vysielať, a tým odovzdávať dobro a pozitívnu energiu, keď jej sám nemá dosť: resp. je jej prúdenie a čerpanie obmedzené alebo znemožnené, či už fyzickou ale i psychickou zábranou či nedostatkom. Na celom tele a najmä na chodidlách a chrbte je ich najviac, ale dá sa pôsobiť aj na iných miestach a častiach tela. Dotykom a naprávaním dosiahneme želaný a nečakaný úspech. Jemným a pomalým upokojujúcim masírovaním, ale aj jeho prevádzaním a vykonávaním, dosiahneme upokojenie a uvoľnenie klienta. Hlavnou devízou je pokoj a rozvaha maséra, dôvera a odovzdanosť, netreba sa znervózňovať, ale venovať sa a uvedomovať a užívať si uvoľňovanie a príjemný priebeh liečby a kúry. Orientálna olejová masáž je najjemnejšia, príjemná a tonizačne pomaly a upokojujúco prevádzaná. Preto je vhodná pre každého, deti bojazlivejších, ale aj na bolesť citlivejších ľudí. Komplexne sa ňou dá uvoľniť a odstrániť takmer všetky neduhy a trápenia.

„Jemný a citlivý hmat ma predurčuje na kvalitné vykonávanie orientálnej masáže. Nevidiaci maséri majú dokonalý hmat, vedia precízne a presne nájsť znečistené body a centrá na chodidle a ľudskom tele, a preto je to zárukou, že určite budete spokojní a masáž vám bude vykonaná k vašej spokojnosti. Je to vynikajúci relax, príjemný odpočinok. Po masáži nôh vám nožičky zabalím do uterákov, čo vám navodí pocit pokoja a pohody, nožičky budú v teple zabalené a vy si môžete odpočinúť alebo ešte vám môžem vykonať masáž nejakej inej časti tela: chrbta, rúk a podobne. Z osobných skúseností, ale i skúseností mojich zákazníkov, ktorí si orientálnu olejovú masáž dali spraviť, môžem povedať, že je to vynikajúci príjemný a upokojujúci spôsob, ako odstrániť neduhy tela i duše.“

Rezervovať