nohy_1_Pocit ťažkých nôh, bolesť v žilách, pocit nepokoja, opuchy, pálenia, nočné kŕče či svrbenie v dolných končatinách, studené nohy, kŕčové žily...sú klinickými príznakmi, ktoré dávajú najavo zlý návrat žilovej krvi z nôh do srdca.

Časté prípady zo všeobecných alebo odborných ambulancií dokazujú, že sme k svojim nohám pomerne ľahostajní. Boľavé nohy dokážu poriadne skomplikovať život, spočiatku tento problém ignorujeme a po ustúpení nepríjemných príznakov mu už nevenujeme pozornosť. Podľa dlhoročných výskumov však toto štádium môže byť prvým signálom veľmi rozšíreného, progresívneho a stále často podceňovaného – Chronického žilového ochorenia.

Francúzska žilová masáž je druhom špeciálnej masáže nôh, ktorá podporuje prúdenie žilovej krvi a tým povzbudzuje krvný obeh dolných končatín. Jej autorom je riaditeľ dijónskeho Inštitútu ďalšieho vzdelávania masáže a pohybovej terapie Jean Michel Lardry.

Základnou fyziologickou úlohou žíl dolných končatín je zabezpečiť návrat krvi z periférií ku srdcu. Táto masáž je vhodná na prevenciu alebo liečbu, pretože zabezpečuje dostatočný krvný obeh v tkanivách, čím zmierňuje príznaky zapríčinené stagnujúcou krvou v žilách. Ochorenia vznikajú prevažne následkom poruchy cirkulácie krvi v cievnom systéme. Krv sa pôsobením tlaku a spätného toku v nohách hromadí a môže spôsobovať patologické zmeny.

Žilová nedostatočnosť sa vyskytuje dva až trikrát častejšie u žien, vekom sa počet ochorení zvyšuje. Znižovanie pružnosti žilovej steny a spomalenie prúdenia krvi sa začína už od 25. roku života.

Francúzska žilová masáž je pomalá, príjemná, s použitím hladiacich a lokálnych tlakových pohybov na chodidlách, lýtkach a stehnách z oboch strán. Pomalá masáž má aj blahodarný účinok na zásobovanie tkanív kyslíkom.

Látky podporujúce masáž
Pri našej masáži používame esenciálne oleje v kombinácií s tzv. nosným, za studena lisovaným bioolejom, ktoré spríjemňujú masáž a spôsobujú pocit ľahkosti a sviežosti v nohách. Esenciálny oleje obsahuje životodárne látky a energiu rastlín, je to aromatický, organický  koncentrát, obsahujúci len malé molekuly, a preto sa ľahko vstrebáva do kože a krvného obehu.

Kombinácia tejto másáže vyžadujúcej vysokú odbornosť s esenciálnymi olejmi ako je cypruštek, levanduľa, citrón, škorica, pomaranč, rozmarín, grep, mäta, šalvia, pôsobí antisepticky, protireumaticky, analgeticky, proti opuchom, podporuje prietok krvi v cievach, zlepšuje prekrvenie mozgu, pružnosť ciev, prehrieva končatiny a má iné blahodárne účinky.


Copyright AIMI,s.r.o. © 2013. All Rights Reserved.